Geleneksel İftar Yemeğimizi Yoğun Katılımla Gerçekleştirdik

Rahmet ve bereketin inananlara sunulduğu Ramazan ayı, bir rahmet pınarı ve şifa kaynağıdır.Bu topraklarda birbirimizi severek hoşgörü ve diyalog kültürünü egemen kılarak, duygu ve değerlerimize saygı göstererek barış içinde yaşadık, yaşayacağız. Vesilemiz anlamlı, soframız bereketli olsun diye İkitelli OSB'nin kıymetli kooperatif başkanları ve iş insanları ile "Geleneksel İftar Yemeğimiz"de biraraya geldik. Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. AYDIN ve yönetim kurulu üyelerimizin ev sahipliği yaptığı iftarımıza teşrif eden tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>