Maliye Bakanı Naci AĞBAL İkitelli OSB'yi Ziyaret Etti

Bakan AĞBAL ve beraberindeki heyete; İstanbul Valisi, İkitelli OSB Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Vasip ŞAHİN ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şaban GÜLBAHAR ev sahipliği yaptı.

Toplantıya Başakşehir Kaymakamı Kazım TEKİN, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt UYSAL, İkitelli OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Nihat TUNALI, İkitelli OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Sebahatdin KAYAS, Nedim ÇIRPICI, Mustafa TOPCUOĞLU, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan ÖZGÜREL, İSTESOB Başkanı Faik YILMAZ, Kooperatif Başkanları, İkitelli'nin önde gelen sanayicileri ve işverenleri katıldılar.

Toplantı; İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şaban GÜLBAHAR'ın selamlama konuşmasıyla başlarken, ardından söz alan İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, İkitelli'nin Cumhurbaşkanımızın hedeflediği İstihdam Seferberliğinde önemli rol oynayacağını belirtti. Sanayicilerimizin seferberlik için katkılarının önem arz ettiğini vurgulayan ŞAHİN, Maliye Bakanı Sayın Naci AĞBAL'a ise İkitelli'ye teşrifleri için teşekkür etti.

Maliye Bakanı Naci AĞBAL; İkitelli'nin üretime sunduğu katkı karşısında heyecanlandığını ve sanayicilerimiz için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek Türkiye'nin ekonomik tablosu hakkında bilgi verdi. İkitelli sanayicilerinin arsa taleplerini de değerlendiren AĞBAL, isteklerin ve taleplerin özenle takip edileceğinin sözünü verdi ve güçlü Türkiye için adımların hep birlikte atılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN ve İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şaban GÜLBAHAR, ziyaretlerinden ötürü Sayın Naci AĞBAL'a plaket takdim ettiler.

Program sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan ve tüm misafirlerle toplu fotoğraf çekilen Naci AĞBAL, Başakşehir'de düzenlenen bir programa katılmak üzere İkitelli OSB'den ayrıldı.

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>