Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Amerika´dan "2017 ROOKIE INSPIRATION AWARD" Ödülüyle Döndü

 
İkitelli OSB’nin katkılarıyla ülkemizi temsilen Amerika’da katıldıkları yarışmadan , "2017 ROOKIE INSPIRATION AWARD" ödülüyle dönen Borsa İstanbul Başakşehir  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aykut AKCA ve  projede emeği geçen Elektrik Elektronik Öğretmeni, Pars Robotic Team Mentörü Metin Karpat, destek ve katkılarından ötürü teşekkür etmek amacıyla İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şaban GÜLBAHAR’I ziyaret etti.
 
İkitelli OSB’nin katkılarıyla Amerika’ya gidiş masraflarının karşılandığını ve bundan memnuniyet duyduklarını belirten AKCA;  gençlerimize inandığı ve destek olduğu için Şaban GÜLBAHAR’A teşekkür etti.

26 Kasım 2016 tarihinde FRC Robot Yarışması Türkiye etabında Türkiye ikinciliği  ile ilçemizi gururlandıran Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu başarısı ile Amerika'da 5-8 Nisan 2017 tarihlerinde First Robotics Competition tarafından Las Vegas'ta düzenlenen robotik yarışmasına davet edildi.

Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi robot takımı Pars Robotic Team, yarışmaya farklı ülkelerden katılan 55 takım arasından, ülkesini en iyi şekilde temsil etmesi ve ülkesindeki diğer okullara robotik konusunda ilham kaynağı olması nedeniyle FRC jürisi tarafından "2017 Rookie Inspiration Award" ile ödüllendirildi.

Yarışmada dağıtılan toplam 6 ödülden birini almayı başaran Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi robot takımı Pars Robotic Team’i ve projede emeği geçen tüm eğitimcilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>