3. MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ZİRVESİ SİVAS’TA YAPILACAK

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı ziyaret etti. OSBÜK Denetim Kurulu Üyesi ve İkitelli OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Nihat TUNALI ise Milli Eğitim Bakanı İsmet YILDIZ’ı, İkitelli OSB’ye ve İkitelli’de bulunan Özel İkitelli OSB Mesleki ve Anadolu Lisesini ziyaret etmeye davet etti.

Ayrıca mesleki ve teknik eğitimle ilgili istişarelerin yapıldığı ziyarette, OSBÜK tarafından yapılacak 3. Mesleki ve Teknik Eğitim Zirvesi’nin Sivas’ta gerçekleştirilmesi kararı alındı. Sivas’ta yapılacak zirveye, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanı sıra, iş dünyası ve eğitim camiasından önemli isimlerin katılması bekleniyor.
Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>