Ürün Güvenliği Haftası Kapsamında İkitelli OSB'ye Ziyaret

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Uğur BÜYÜKHATİPOĞLU ve İl Müdürü Ümit ÜNAL, İkitelli Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. 

Gerçekleştirilen ziyaretin ardından İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şaban GÜLBAHAR, Yönetim Kurulu Üyesi Nedim ÇIRPICI ve Bölge Müdürü Haydar YILDIZ ile görüşme yapan heyet Ürün Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde bulunan İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ ndeki öğrencilere güvenli ürün konusunda tanıtıcı bir sunum yaptı ve Üstün Plastik fabrikasında incelemelerde bulundu.

 

ÜRÜN GÜVENLİĞİ HAFTASI NEDİR? 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı toplumda ürün güvenliği bilincinin artırılması ve konuya ilişkin farkındalık yaratılmasından sorumlu olarak bu konuda çalışmalarını yıl boyunca sürdürmektedir. Ancak her yıl tarihleri önceden belirlenen haftalarda ürün güvenliği temasını ön plana çıkaran etkinlikler yoğun bir program ile düzenlenmektedir. 2017 yılında Ekim ayının ikinci haftası Ürün Güvenliği Haftası olarak belirlenmiş ve bu çerçevede faaliyetler gerçekleştirilmiştir. Anadolu ve Avrupa yakasında belirlenen toplam 9 ilköğretim okulu ve teknik lisede yapılan sunumlarda, güvenli bir ürünün taşıması gereken özelliklere dikkat çekilerek ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın erken yaşlardan itibaren konu hakkında bilgilendirilmesi sağlanmıştır.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>