KOBİ’lere 5 Milyonluk Destek

KOSGEB’den Ar-Ge’ci KOBİ’lere yenilikçi firmaların teknolojik ürün yatırımlarında sıçrama yaratacak program kapsamında, 5 milyon liralık destek sağlanacak.

KOBİ’lerin en büyük destekçisi KOSGEB, yeni destek programı “KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı”nı tanıttı. Öncelikli teknoloji alanlarında yer alan Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan yeni ürünlerin ticarileşmesini, ülke ekonomisine katma değer oluşturmasını, uluslararası pazarlarda yer alarak teknolojik ürün ihracatını artırmak için işletmelerin yapacakları teknolojik ürün yatırımlarının desteklenmesini amaçlayan program için, savunma sanayi devleri ile imzalar atıldı

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Sanayi Bakan Yardımcısı Doç.Dr.Hasan Ali Çelik; SSM Müsteşar Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi’yle, TAİ Genel Müdürü Temel Kotil’le, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Hezarfen Oruç’la ve SASAD Başkanı Hüseyin Baysak’la ortak protokole imza attı.

 

AR-GE’YE YATIRAN KAZANACAK

KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt, ekonominin belkemiği olan KOBİ’lerin ileri teknoloji arenasında destekleyerek rekabet güçlerini artırmak için alanının güçlü kuruluşlarıyla iş birliği kurduklarını belirterek, “KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı kapsamında Ar-Ge’ye yatırım yapan şirketler kazanacak, bu şirketlerimiz kendini kanıtlama fırsatı yakalayacak” dedi.

DNA ZİNCİRİNİN ÖNEMLİ HALKASI

 

Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik ise ekonominin DNA zincirinin en güçlü ögeleri olan KOBİ’lerin destek programlarına büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Devletin veren eli olan KOSGEB’in Bakanlığın en aktif kurumu olduğunu dile getiren Çelik, “KOBİ’lerin azami 36 ay süreli eğitim projelerini, 5 milyon lira destek vereceğiz. 4 ayda bir avans ödemeleri yaparak KOBİ’lere arkalarında durduğumuzu göstereceğiz. KOBİ’lerin yerli, yenilikçi ve yüksek teknolojili üretime entegre olarak katma değer üretmeleri için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>