Olağan Genel Kurulumuz Gerçekleştirildi

Olağan Genel Kurulumuzda, Genel Kurul Sistemine geçilmiştir. Yapılan seçim neticesinde Nihat Tunalı 26 oy, Mahmut Mustafa Aydın 25 oy almıştır.

İkitelli OSB'nin yeni yönetim kurulu şu şekildedir:

YÖNETİM KURULU
Asil
1- Nihat TUNALI
2- Sebahatdin KAYAS
3- Hakan TUNÇ
4- Kazım ÖZEREN
5- Hasan KILINÇARSLAN
Yedek
1- Nedim ÇIRPICI
2- Ahmet HACISOYU
3- Yahya EROL
4- Cemal BACAKCI
5- Mehmet ÇİÇEK

DENETİM KURULU
Asil
1- Mehmet Vural KOÇ
2- Yusuf TOKDEMİR
Yedek
1- Zeynel ALTUNAY
2- Selim US

OSBÜK TEMSİLCİLERİ
Asil
1- Nihat TUNALI
2- Yusuf TOKDEMİR
3- Hakan TUNÇ
Yedek
1- Nedim ÇIRPICI
2- Mehmet ÇİÇEK
3- Ahmet HACISOYU

Gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulumuzun ve yeni yönetim kurulunun bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


Elektrik Mühendisleri Odası, elektrik tasarruf cihazı adı altında halkın kandırılmasına karşı ilgili otoriteleri harekete çağırdı. EMO; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Reklam Kurulu ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu`na gönderdiği yazıda İnternet`ten televizyonlara varıncaya kadar pek çok ortamda satışa sunulan elektrik tasarruf cihazlarının gerçekte bir tasarruf sağlamadığını teknik olarak ortaya koyarak, bu şekilde halkın kandırılmasına engel olunmasını istedi. Konuya ilişkin EMO Basın Bülteni`nin tam metnine aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Devamı...>>>


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>