İkitelli OSB'nin Yeni Yönetimi İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN'i Ziyaret Etti

İkitelli OSB'nin Olağan Genel Kurul Toplantısında; Müteşebbis Heyetle yönetilen kurumun Genel Kurul Sistemiyle yönetilmesi kararı çıkmıştı.  Daha önce İkitelli OSB'nin Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, genel kuruldaki tüm katılımcıların oy birliğiyle İkitelli OSB'nin Onursal Başkanı oldu. Bu vesileyle hem bugüne kadarki destek ve katkıları hem de onursal başkanlığı kabulü için Vasip ŞAHİN'e teşekkür edildi.  İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat TUNALI, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN'e birlikte çalıştıkları dönemde İkitelli OSB'ye ve bölge sanayicilerine göstermiş olduğu itina, anlayış ve özverileri için minnettar olduklarını ifade etti.Her zaman olduğu gibi bundan sonrada Sayın Vasip ŞAHİN'in bilgi ve tecrübelerinden istifade edeceklerini belirterek özel bir hediye takdim etti.Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>