1.Ordu Komutanı Orgeneral Sayın Musa Avsever, İkitelli OSB'yi ziyaret etti

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi bugün önemli bir ismi ağırladı. 1.Ordu Komutanı Orgeneral Sayın Musa Avsever, bölgemiz hakkında incelemelerde bulunmak amacıyla İkitelli OSB'ni ziyaret etti.
Avsever'i, Başakşehir Kaymakamı Kazım TEKİN, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin KARTOĞLU, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat TUNALI, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Sebahatdin KAYAS, Hasan KILINÇASLAN, Hakan TUNÇ, Denetim Kurulu Üyeleri Yusuf TOKDEMİR, Vural KOÇ, Afrin'e Destek Kampanyası Komisyon üyeleri aynı zamanda Triko Dokumacılar Sanayi Sitesi Başkanı Zeynel ALTUNAY, Saraçlar Sanayi Sitesi Başkanı Ahmet HACISOYU karşıladılar.

Savunma Sanayimizin güçlendirilmesi ve Türk Silahlı Kuvvetlerine destek olunması noktasında neler yapılabileceği hususlarının görüşüldüğü ziyarette İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat TUNALI, Sayın Musa AVSEVER'e ziyaretlerinden ötürü duydukları memnuniyeti dile getirerek özel bir hediye takdim etti. 

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>