OSB’lerde Afet ve Acil Durum Hazırlığı Paneli gerçekleştirildi

1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İstanbul İl Müdürlüğü, Başakşehir Belediye Başkanlığı ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin ortaklığı ile düzenlenen “OSB’lerde Afet ve Acil Durum Hazırlığı Paneli”, İkitelli OSB Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Yoğun katılımın olduğu panelde; İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nihat TUNALI, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sebahatdin KAYAS, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit ÜNAL, AFAD İstanbul İl Müdürü İbrahim TARI, İstanbul Vali Yardımcısı Halil Serdar CEVHEROĞLU birer açılış konuşması yaptılar.
Daha sonra Teknolojik Afetler Risk Azaltma Grup Başkanı ve AFAD Uzmanı Yüksek Mühendis Betül KURADA, “Endüstriyel Kazalar ve Seveso Direktifi” hakkında Kimya Mühendisi Doç. Dr. Tuncer YALÇINYUVA ise “OSB’lerde Kimyasal Afet Durumunda Alınacak Önlemler/Yapılacaklar” hakkında sunum gerçekleştirdi.
Sunumun ardından tüm katılımcılara ”Afet ve Acil Durum Kiti” dağıtıldı.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>