İkitelli’den Afrin’e Uzanan Destek Eli

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin sanayicileri, üretenleri Afrin’de canları pahasına mücadele veren Mehmetçikleri unutmadı.
Mehmetçiklerimiz İçin Başlattığımız Destek Kampanyasında Toplanan İhtiyaç Malzemeleri Yola Çıkarıldı…

İkitelli OSB, Afrin'deki Mehmetçiklerimiz için başlattığı destek kampanyasında toplanan ihtiyaç malzemelerini Başakşehir Kaymakamı Sayın Kazım TEKİN, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat TUNALI, Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetim Kurulu Üyeleri, İkitelli OSB kooperatif başkanları ve sanayicilerimizin katıldığı bir törenle yola çıkardı.

Törende konuşan İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tunalı Türk Milleti’nin duyarlı ve ordusunun yanında olduğunu belirterek şunları dile getirdi; “Sayın Kaymakamım, İkitelli organize sanayi bölgesinin çok değerli başkanları, çok değerli katılımcılar, KONSİAD’ın çok kıymetli değerli başkanı, İkitelli Organize Sanayi Bölgemizin Afrin’e destek için başlattığı kampanyayı bitirdik. Hayırlısıyla bugün ihtiyaç malzemelerini Afrin’e göndermek üzere toplanmış bulunuyoruz. Katkıda bulunan bütün sanayicilerimize, bütün başkanlarımıza ve hepinize İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı adına şükranlarımı arz ediyorum. Özellikle KONSİAD olarak bizimle beraber 150 bin TL yardımda bulunan Sayın Kemal Çelik’e, kooperatiflerimizden 50 bin TL’ye varan yardımda bulunan başkanlarıma ve diğer herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türk milleti olarak duyarlı, hassas ve ordusunun yanında olan bir millet olduğumuzu göstermiş bulunuyoruz. Kampanyamızı 500 bin TL’ye varan ayni ve nakdi yardımla sonlandırarak ihtiyaç malzemelerini bugün gönderiyoruz.  Yardımlarını ve desteklerini her konuda olduğu gibi bu konuda da bizden esirgemeyen Sayın Başakşehir Kaymakamımıza, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi ve hepiniz adına şükranlarımı arz ediyorum.”

Başakşehir Kaymakamı Kazım TEKİN kampanyaya destek olan herkese teşekkür ederek şunları dile getirdi: “Değerli yönetim kurulu başkanına, yönetim kurulu üyelerine ve bugün bizimle birlikte olan KONSİAD yönetimine bu organizasyon için çok teşekkür ediyorum. İOSB yönetimi seçildikten sonra bir araya geldiklerinde ilk toplantıda Türkiye Cumhuriyeti hükümetimizce planlanan ve Türk silahlı kuvvetlerince yürütülen ve ÖSO iş birliğiyle gerçekleştirilen harekâtta ihtiyaçları gidermek üzere çalışma başlatılması kararı almıştır. Bu kampanya başlatılınca, o bölgede ne tür ihtiyaçların olduğu bizim için önemliydi. Kilis Valisiyle görüşerek, onların da fikirlerini alarak ne tür malzemelerin toplanması gerektiğine karar verdik ve sizlerin katılımıyla bu kampanyayı gerçekleştirdik. Yürütülen kampanya, Kaymakamlığımızın desteği ve üç arkadaşımızın da yardımıyla bankadan hesap açılarak, yönetmeliklere uygun bir şekilde sonuçlandırıldı. Gönülden katkı sağlayan bütün arkadaşlarımız ve iş adamlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Tabi o bölgede gerek halkın gerek Türk silahlı kuvvetleri mensuplarının gerekse ÖSO mensuplarının bütün ihtiyaçlarını devletimiz karşılıyor ama yinede öngörülemeyen ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Bunu da sizin desteğinizle yerine getirmiş bulunuyoruz. Ben başta İOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tunalı’ya, organizasyonu gerçekleştiren arkadaşlarımıza ve bütün başkanlara teşekkür ediyorum. Bu yardım kampanyasının sağ salim yola çıkarak ulaşmasını temenni ediyorum. Hepinize hayırlı günler diliyorum.”
Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>