İkitelli OSB Geleneksel İftar Yemeği Gönülleri Buluşturdu

İkitelli OSB Ramazan ayının rahmet, bereket ve mağfiretini birlikte idrak edip beraberliği pekiştirmek ve aynı sofrayı paylaşmak amacıyla düzenlediği geleneksel iftar yemeğini yoğun katılımla gerçekleştirdi.

Eski Çevre Bakanı Ali Talip Özdemir, MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, 20.Dönem Milletvekili Hilmi Develi, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, KOSGEB İkitelli Müdürü Özay Cebeci, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr.Mustafa Aydın, İkitelli Vergi Dairesi Müdürü Yusuf Kaya,  İkitelli Uygulama Grup Müdürü Selçuk Şeker, KONSİAD Başkanı Kemal Çelik, İkitelli OSB kooperatif başkanları, bölgenin ileri gelen sanayicileri, İstanbul ve Başakşehir prtokolünün önde gelen isimlerinin katılım sağladığı iftar yemeğine İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tunalı, Yönetim Kurulu Üyelerimizden aynı zamanda Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı olan  Sebahatdin Kayas, Hakan Tunç, Hasan Kılınçaslan, Kazım Özeren, Denetim Kurulu Üyeleri Yusuf Tokdemir ve Vural Koç ev sahipliği yaptılar.

Oruç açımının ardından iftar duası edildi ve İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tunalı üretim yapan ve ülke ekonomisine katkı sağlayan sanayicilerin önemini belirterek şunları dile getirdi; “Çok değerli dostlar, ülkemizin bu sıkıntılı günlerinde bu sofralarda iftarımızı açarken,  istihdam yaratarak, üretim yaparak bu ülkeye en büyük katkıyı sizler veriyorsunuz. Sanayici dostlarım, sizler ülkemizin en cefakâr insanlarısınız.
 
Üretmeden, sadece tüketerek hiç bir yere varamayız. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığımız ülkemizdeki 317 OSB içinde sayısal veriler olarak en büyüğüdür. Yaklaşık 300 bin çalışanımız var. Bu kadar kişi evine aş götürüyor. Ama bu yeterli değil.
 
Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz ve katma değer sağlayacağız. Bu geleneksel iftarımıza katıldığınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Hepimiz kardeşiz, biriz beraberiz, üzerimize düşeni hep beraber yapacağız.”
 
Eski Çevre Bakanı Ali Talip Özdemir ise “Rahmetli Turgut Özal sizi çok severdi. Ben onun yardımcısıydım. Çalışana ve gayret edene çok büyük değer verirdi. Çok değerli kişiler burada. Dün bir arkadaşımın babasının cenazesine gittim ve oradaki hoca şunu söyledi; ‘Bir insanın üç tane dostu vardır. Bir dostu ailesi, arkadaşları, diğer dostu malı mülkü üçüncü ve gerçek dostu bugünlerde yaptığınız hizmet ve amellerinizdir.’ Esas alem orada başlıyor. Ramazan Ayınızı tekrar tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi. 
Yapılan kısa konuşmaların ardından program son bulduDuyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>