İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt UYSAL, İkitelli OSB'yi ziyaret etti

 
Mevlüt Uysal ve beraberindeki heyet, seçim çalışmaları kapsamında bilgi almak, sanayicilerle istişarede bulunmak ve bölgeye yönelik istek ve beklentileri dinlemek amacıyla İkitelli OSB'ye ziyaret gerçekleştirdi.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ı, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tunalı ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden aynı zamanda AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, Hakan Tunç, Kazım Özeren, denetim kurulu üyelerimiz Yusuf Tokdemir ve Vural Koç karşıladılar.Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Mevlüt Uysal, İkitelli OSB'nin sorunlarına ilişkin söz alan katılımcıları dinledi ve beklentilerin en kısa zamanda karşılanacağını ifade ettiİkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tunalı da, Başakşehir Belediye Başkanlığı süreci başta olmak üzere her dönemde İkitelli'nin yanında olan ve desteklerini esirgemeyen  Mevlüt Uysal'a teşekkür ederek seçim çalışmalarında başarılar diledi.
Toplantı bitiminde ise kurumları temsilen hazırlanan hediyeler karşılıklı olarak takdim edildi.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>