Nihat Tunalı, 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonuna Katıldı

Nihat Tunalı, istanbul Valisi Vasip Şahin’in 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle düzenlediği resepsiyona katıldı.  İstanbul Valisi Vasip Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96’ncı yıl dönümünde Cemile Sultan Korusu’nda verilen resepsiyonda davetliler ile bir araya geldi.

Vali Şahin, davetlileri selamladıktan sonra günün anlam ve önemine binaen konuşma yaptı.

Şahin; Türk milletinin Dumlupınar’da eşsiz bir kahramanlık destanına imza attığını vurgulayarak, “Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 96. yıl dönümünü idrak etmekteyiz. Bu toprağın her karışını kanıyla yoğurarak vatan kılan şanlı bir milletin evladı olmanın iftiharıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı kutluyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın konseri, havai fişek ve ışık gösterileri ile devam etti.Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>