İkitelli OSB'den İstanbul Aydın Üniversitesine Ziyaret

Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesi ve sanayiye yansıması noktasında yapılan kamusal düzenlemelerin yanı sıra kurumsal çalışmalarda çok önem arz ediyor. Bu kapsamda İkitelli Organize Sanayi Bölgesine yakınlığı ile bilinen ve bilimsel, akademik çalışmaların etkili şekilde yürütüldüğü İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa AYDIN, İkitelli OSB Yönetim ve Denetim Kurulunu üniversitede ağırladı.

İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tunalı, yönetim kurulu üyeleri Sebahatdin Kayas, Hakan Tunç, Kazım Özeren, Denetim Kurulu Üyeleri Yusuf Tokdemir, Vural Koç, Bölge Müdürü Erdoğan Ergene ve Genel Danışman İhsan Özleyen, İkitelli OSB Heyetini temsil ettiler.

İstanbul Aydın Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve üniversitenin öğretim üyeleri, üniversite hakkında kısa bir sunum yaptılar. İkitelli OSB adına Nihat Tunalı İstanbul Aydın Üniversitesi adına ise Dr. Mustafa Aydın üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde yapılacak çalışmaların destekcisi ve takipcisi olacaklarını ifade ettiler.

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>