“Sanayide Yerli ve Milli Dönüşüm” Paneli

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’nün öncülüğünde, KOSGEB İkitelli Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin işbirliği ile düzenlenen “Sanayide Yerli ve Milli Dönüşüm” paneline ev sahipliği yaptık. Panelin açılış konuşmalarını Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Altan Güneş, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tunalı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal ve Eski İstanbul Milletvekili Ünal Kacır yaptılar. Panelde Prof. Dr. Ercan Ertürk, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği çalışmaları hakkında, KOSGEB İkitelli Hizmet Merkezi Müdürü Tolga Erhan, KOSGEB Ar-Ge teşvikleri, Technopc Teknoloji A.Ş. adına Murat Yücel ise firma deneyimleri hakkında bilgi verdiler. Soru-cevap bölümü, Plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>