İkitelli OSB, Bangladeş Halk Cumhuriyeti heyetini ağırladı

İkitelli OSB, Bangladeş Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi M. Allama SİDDİKİ, Bangladeş Halk Cumhuriyeti Başkonsolosu Mohammad Monirul İSLAM ve Bangladeş'i temsil eden kurum yöneticilerinden ve iş dünyasından olusan heyeti ağırladı.

Heyete İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan TUNÇ ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan KILINÇARSLAN ev sahipliği yaptı. Toplantıya; Başakşehir Kaymakamı Kazım TEKİN, KONSİAD Başkanı Kemal ÇELİK ve yönetim kurulu üyeleri, Enkoop Sanayi Sitesi Başkanı Fazlı EROĞLU, İmsan Sanayi Sitesi Başkanı Yahya EROL, bölgemizin sanayicilerinden Erdal KEMEROĞLU da katılım sağladılar.

"Türkiye ve Bangladeş Arasında Ticaret & Yatırım İlişkileri : Gelecekteki Beklentiler" konu başlıklı sunumların ardından ülkeleri temsilen hediyeler takdim edildi ve ardından toplantı son buldu.
Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>