Güney Afrika’nın Türkiye Büyükelçisi İkitelli OSB'yi ziyaret etti

Güney Afrika’nın Türkiye Büyükelçisi Tsepo Ranamane ve Güney Afrika'yı temsil eden kurum temsilcilerinden oluşan heyet İkitelli OSB'yi ziyaret etti.

Güney Afrika Büyükelçiliği Başkatipi Limakatso Patricia, Free State Eyaleti Ekonomik Kalkınma Bakanı B. Nazo, Ipeleng Morake, Free State Eyaleti Direktörü K Dichabe, N Tlatsi'yi, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç, Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Özeren ve Bölge Müdürü Erdoğan Ergene ağırladılar.

Güney Afrika sanayisinden bahseden ve Türk yatırımcıların Güney Afrika ile ticari ilişkilerini güçlendirmek istediklerini belirten heyete, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç ise İkitelli Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi verdi.
Toplantı kurumlar adına hediye takdiminden sonra son buldu.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>