OSBÜK Başkanı Sn. Memiş Kütükçü, İkitelli OSB'yi ziyaret etti

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Sn. Memiş Kütükçü, kurumumuzu ziyaret etti.

Kütükçü, Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Aydın, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak ve yönetim kurulu üyelerimiz Ali Karadağ, Şaban Gülbahar, Hasan Kılınçarslan, Aziz İyiokur, Selim Us, M.Vural Koç'u yeni görevlerinden dolayı tebrik etti ve yapılacak çalışmalar için başarılar diledi.

Memiş Kütükçü'ye, OSBÜK Genel Sekreteri Serkan Ata da eşlik etti.

Kütükçü, OSBÜK'ün tarihsel süreci ve OSBÜK'ün sanayicilerimize sağladığı kazanımlar hakkında bilgi verdi ve şunları dile getirdi: Organize sanayi bölgelerimizde bir milyon 900 bin kişiye doğrudan istihdam sağlıyoruz. Bu çok ciddi bir rakam. Ancak biz organize sanayi bölgelerimizdeki fabrikalarımızın ölçeğini büyütebilirsek, bu istihdam rakamları da 2,5-3 milyonlara rahatlıkla çıkabilir. Yine bu fabrikalarımızı ihracata daha fazla kanalize edebilirsek ülkemizi ekonomik dalgalanmalardan daha az etkilenen bir yapıya kavuşturabiliriz. Ayrıca Türk sanayisinin rekabet gücünü artırmak için OSB’lerimizin sadece sayısını artırmak yetmez. Niteliklerini de geliştirmek, yeni nesil organize sanayi bölgeleri inşa etmek zorundayız”

Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Aydın ise İkitelli OSB ve sanayicilerimizin mevcut durumu hakkında bilgi verirken, sanayicilerimizin beklentilerinin OSBÜK aracılığıyla çözüme ulaştırılmış olmasından ötürü duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Aydın, sanayi sektörünün, Türkiye'nin taşıyıcı gücü olduğunu vurguladı ve daha nitelikli OSB'ler için İkitelli OSB'nin üzerine düşen görevi yerine getireceklerini belirtti.

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>