23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında İkitelli OSB'den Mehmet Yaren Gümeli İlkokuluna Ziyaret

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında; Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak, Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Karadağ ve Bölge Müdürümüz Erdoğan Ergene, bölgemizde eğitim veren Mehmet Yaren Gümeli İlkokulunda öğrencilerle bir araya geldiler.

Mehmet Yaren Gümeli İlkokulu Müdürü Serkan Özer, İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin yöneticilerine teşekkür etti ve çocuklara gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak ise; "Geleceğimiz olan çocuklarımızın mutlu olması bizler için çok önemli. Onları yarına hazırlarken her zaman yanlarında olmalıyız ve desteğimizi sunmalıyız. Şimdiden tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım." ifadelerine yer verdi.

Çocuklara takdim edilen hediyelerin ardından, toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.
Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>