Sanayiciler ve Üniversitelerin buluştuğu “Sanayicilerin ve Üniversitelerin Ortak Paydası: Patent” adlı panele ev sahipliği yaptık

Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası kapsamında; Sanayiciler ve Üniversitelerin buluştuğu “Sanayicilerin ve Üniversitelerin Ortak Paydası: Patent” adlı panele ev sahipliği yaptık.

Düzenlenen panele, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Y. Mimar Ümit ÜNAL, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. AYDIN, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri KONAK, Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali YÜKSEL, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali KARADAĞ, Şaban GÜLBAHAR, Bölge Müdürü Erdoğan ERGENE ve çok sayıda sanayici katıldılar.
Açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri KONAK, Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali YÜKSEL, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Y. Mimar Ümit ÜNAL gerçekleştirdi.
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden Dr. Tunç LAÇİN, Server Tıbbi Cihazlar Uzmanı Davut AYAS, Proofstack Kurucu Ortağı Av. Kadir KURTULUŞ başarı hikayelerini anlattı.
Av. Ali YÜKSEL'in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde İÜ Tetlab Kurucusu Dr. Leyla TÜRKER ŞENER, Adres Patent Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali ÇAVUŞOĞLU, İstanbul Aydın Üniversitesi TTO Müdürü Dr. Ali KURT, KOSGEB İkitelli Müdürlüğü Kobi Uzmanı Mustafa Kemal GÜZELYURT panelist olarak yer aldı.
Program, konuşmacılara hediye takdimi ve katılımcılara verilen sertifika ile son buldu.
Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>