Güney Kore’den İkitelli OSB’ye Ziyaret

İkitelli OSB, Güney Kore’nin 3 büyük ilinden biri olan Incheon şehri Dong gu Belediye Başkanı Heo İn Hwan ve beraberindeki heyeti ağırladı.

İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak'ın ev sahipliği yaptığı toplantıda Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Karadağ, Aziz İyiokur, Selim Us, M.Vural Koç, Dursun Uzunhasanoğlu ve Tümsan 2 Sanayi Sitesi Başkanı Nihat Tunalı da bulundular.

İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak şunları dile getirdi: "Türkiye’nin en büyük KOBİ organize sanayi bölgesi, yaklaşık 30 bin işyeri, 300 bin çalışan, 700 hektar arazide makine imalatı, tekstil, kimyasal ürünler, dokuma, bilgisayar ürünleri, dökümler ve diğer imalatlar olmak üzere 30 bin işyeri bölgemizde dünya ile yarış halinde. İstenilen herhangi bir ürün çok üstün teknoloji olmamak şartıyla bölgemizde yapılabiliyor. Şu anda 300 bin çalışan ile ülkemize hizmet vermekteyiz."

Incheon şehri Dong gu Belediye Başkanı Heo İn Hwan ise;"Kore Cumhuriyeti'nin 3. büyük şehri olarak değerlendirilen Incheon şehir belediyesi bir liman şehridir ve Kore Cumhuriyeti'nin ekonomisine çok büyük katkı sağlamaktadır. Bu liman şehrinde özellikle makine, metal ve çelik sanayi çok gelişmiş ve gelişmeye devam ediyor. O yüzden özellikle de yurtdışı ile iş yapmak isteyen 10 şirketi seçerek Türkiye’ye ziyarete geldik. 6 şirketimiz Türk şirketleri ile bir toplantı gerçekleştirdi ve Türk şirketlerine ziyarete giderek farklı bir toplantı düzenlediler. Bu ziyaretimizle birlikte şirketlerimizin Türk şirketleri ile ilişkilerini daha da güçlendirmesini ve bir fırsat kazanması ile birlikte iki ülke arasındaki ilişkilerin daha iyi noktaya taşınmasını istiyoruz. Özellikle 3.köprünün yapımında kullanılan çelikleri üreten şirket bizim şirketimiz. İki ülkenin kurumsal ilişkilerinin iyi olmasını dileriz.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nin tanıtım filmini izleyen heyetin, bölgeye ilişkin merak ettikleri konulara yönelik soruları İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Karadağ yanıtladılar. Soru-cevap bölümünün ardından hediye takdimiyle toplantı son buldu.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>