Geleneksel İftarımızda İstanbul ve Başakşehir Protokolünün önde gelen isimlerini ağırladık

Ramazan’ın bizleri ortak duygularda buluşturmasını, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini, kardeşliğimizi pekiştirmesini temenni ederek gönül soframızda yeni misafirlerimizi ağırladık.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. Aydın ve yönetim kurulu üyelerimizin ev sahipliği yaptığı iftara;
İstanbul Milletvekili, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sn.İsmail Faruk Aksu, Başakşehir Kaymakamı Sn.Kazım Tekin, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, siyasi partilerin değerli temsilcileri, işbirliği yaptığımız ve çözüm ortağı olduğumuz kurum ve kuruluşların önemli temsilcileri, basın kuruluşları, İstanbul ve Başakşehir protokolünün önde gelen isimleri katılım sağladılar.

Geleneksel iftarımıza teşrif eden tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>