Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Gurur Günü

Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi öğrencilerini mezun etti. Yoğun katılım ile gerçekleşen mezuniyet töreninde alanlarında dereceye giren öğrencilere hediyeler takdim edildi.

İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak ve yönetim kurulu üyesi Ali Karadağ, Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin mezuniyet törenine katıldılar.

Mezun olan gençlere, aldıkları eğitim doğrultusunda yeni bir kariyer sürecinin başladığını ifade eden Konak, "Kariyer süreciniz boyunca atacağız her adım önemlidir. Eğitim hayatınız boyunca çalışmalı, gayret göstermeli ve belirlediğiniz hedefler doğrultusunda ilerlemelisiniz. Bizler, siz değerli öğrencilerimizi iyi bir makama gelmiş, iyi işler başarmış ve iyi bir girişimci olarak görmek isteriz. Gençlerin, ülkemizin ve milletimizin geleceğine yönelik önemli çalışmalar yapacaklarına olan inancım tamdır ve hepinize başarılar diliyorum."dedi.

Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Karadağ; eğitim hayatını başarıyla tamamlayan ve dereceye giren ayrıca spor alanında, çeşitli dallarda başarı yakalayan öğrencilere hediyelerini takdim ettiler.Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>