Yönetim Kurulumuz, Başakşehir Kaymakamlığı görevine atanan Sn. Uğur Turan'ı ziyaret ettiler

Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. Aydın, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak, Yönetim Kurulu Üyelerimiz M. Vural Koç, Ali Karadağ ve Bölge Müdürümüz Nihat Yılmaz, Başakşehir Kaymakamlığı görevine atanan
Sn. Uğur Turan'ı ziyaret ettiler.
Yeni görevinden dolayı Uğur Turan'ı tebrik eden ve başarılar dileyen Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Aydın, ziyaretin anısına hat sanatıyla hazırlanan bir hediye takdim etti.Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>