Başakşehir Kaymakamı Sn. Uğur Turan İkitelli OSB’yi Ziyaret Etti

Başakşehir Kaymakamı Sn. Uğur Turan’ı İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. Aydın, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Karadağ, Şaban Gülbahar, Selim Us, Vural Koç ve Mehmet Mutlu karşıladılar. Göreve geldiği ilk günlerde İkitelli OSB yöneticilerinin öncelikli olarak kendisini ziyaret ettiğini belirten Turan, iade- i ziyarette bulunduğunu, görev süresi boyunca İkitelli OSB ile diyalog halinde olacaklarını belirtti. İkitelli OSB’nin Başakşehir ilçesi sınırlarında olmasının ilçeyi daha da yükselebilir bir vizyona taşıyacağını ifade etti. Turan; “Başakşehir Kaymakamlığı olarak ilçedeki tüm kurumlarla ve İkitelli OSB ile Başkşehir’in, Organize Sanayi Bölgesi’nin ve ülkemizin yararına olacak tüm çalışmalarda birlikte hareket edeceğiz ve üzerimize düşen görevi yapacağız." dedi. Başakşehir Kaymakamı Sayın Uğur Turan’ı ağırlamaktan onur duyduklarını belirten İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. Aydın ise; İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin sanayicilerimize ve bölgeye hizmette her zaman kararlı, gayretli ve tüm kurumlarla işbirliği içinde olacaklarını vurguladı. Sayın Uğur Turan’ın bugüne kadar görev aldığı tüm görevlerde edindiği deneyim ve devlet adamlığı kimliğinin Başakşehir’e artı değer sağlayacağını belirtti ve bir kez daha yeni görevinde başarılar diledi.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>