"KOBİ’lerin Finansmana Erişimi" paneli gerçekleştirildi

Kurumumuz, İstanbul Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul TTO işbirliği ile "KOBİ’lerin Finansmana Erişimi" paneli gerçekleştirildi. Panele; İstanbul Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, İstanbul Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürü Ümit Ünal, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Şaban Gülbahar, Ali Karadağ, Aziz İyiokur, Denetim Kurulu Üyemiz Kazım Özeren ve bölgemiz sanayicileri katıldılar. Panelin açılış konuşmalarını Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak, Ticaret TTO Direktörü Ömer Cengiz Sezgin, İstanbul Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ümit Ünal, İstanbul Vali Yardımcısı Uğur Aladağ yaptılar. Panelin moderatörlüğünü İstanbul Ticaret Üniversitesinden Dr. Sabri Öz yaparken, KOSGEB Uzmanı Mustafa Kemal Güzelyurt "KOSGEB Aracılığı ile Devlet Destekleri", Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin "Firmalarının Başarı Hİkayesi", Ekonomist Volkan Korkmazer ise "KOBİ'lerin Finansmana Erişimi" hakkında sunum yaptılar. Panel soru-cevap bölümünün ardından plaket takdimiyle son buldu.
Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>