Kurumumuz Tataristan Heyetini ağırladı

Heyete Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. Aydın ve yönetim kurulu üyelerimiz ev sahipliği yaptı. Tataristan Heyetini Tataristan Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı - İş Geliştirme ve Rekabet Dairesi Başkanı (heyet başkanı) Sibgatullin Rustem temsil ederken, heyette Tataristan Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı Kireeva Indira, Bakanlar Kurulu temsilcileri ve üst düzey yöneticiler yer aldılar. Türkiye'deki KOBİ yapılanmasını incelemek ve bilgi almak amacıyla bölgemizi ziyaret eden heyete Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. Aydın, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi verdi ve heyetin sorularını yanıtladı. Toplantı bitiminin ardından, günün anlam ve önemine ilişkin taraflar plaket takdiminde bulundular.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>