Kurumumuz, "Cumhuriyet Bayramı Konseri"ni yoğun katılımla gerçekleştirdi

Kurumumuz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği "Cumhuriyet Bayramı Konseri"ni yoğun katılımla gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Mustafa Aydın'ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğe Başakşehir Kaymakamı Sn. Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, Başakşehir Ak Parti İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, İkitelli OSB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, İkitelli Vergi Dairesi Müdürü İbrahim Gündüz, Kooperatf Başkanları ve Başakşehir protokolünün önde gelen isimleri katıldılar. Konserde, Başakşehir Kaymakamı Sn. Uğur Turan'ın konuşmasının ardından; Piyano'da Şevki Karayel, Şan'da Hazal Güvenel Konuk, Kontrabas'da ise Onur Özkaya belirledikleri repertuarı icra ettiler. Program plaket takdimi ve pasta kesiminin ardından son buldu.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>