İkitelli OSB “Üniversite Buluşları Sanayicilerle Tanışıyor” etkinliğine ev sahipliği yaptı

İkitelli OSB, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa , Yıldız Teknik Üniversitesi ve Adım Patent işbirliği ile gerçekleştirilen “Üniversite Buluşları Sanayicilerle Tanışıyor” etkinliğine ev sahipliği yaptı. Kamu- Üniversite –Sanayi İşbirliği kapsamında düzenlenen etkinliğin açılış konuşmalarını İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak, Adım Patent Genel Müdürü Özgür Tütün, İ.Ü Cerrahpaşa Proje ve Teknoloji Ofisi Müdürü Prof.Dr. Ali Aydın, İ.Ü TTM Müdürü Prof.Dr. Alper Okyar, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Yüksek Mimar Ümit Ünal yaptılar. Konuşmaların ardından sanayi işbirliği ile ticarileşen patent buluşçusu Prof. Dr. Afife Binnaz Yoruç Hazar deneyimini paylaştı. “Üniversite Buluşları Sanayicilerle Tanışıyor” konu başlığının geniş kapsamlı aktarıldığı panele Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal moderatörlük yaparken, İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Dolgan, Yıldız Teknik Üniversitesi TTO Uzmanı Volkan Okutan, Adım Patent Proje Müdürü Seval Yılmaz, İnovasyon ve Ar-Ge Danışmanı Barkın Arak; panelist olarak katılarak sunum yaptılar. Panel bitiminde şirketleşmiş kadın girişimci ve buluşçu Seda Çakır kendi deneyim ve başarısını katılımcılarla paylaştı, sorularını yanıtladı. Etkinlik kısa bir yemek arasından sonra Akademik buluşçular ve sanayicilerin yüz yüze yaptıkları görüşmelerin ardından son buldu.
Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>