"Sanayide inovasyon, Patent ve Muafiyetler" konulu panel yoğun katılımla gerçekleştirildi

Kurumumuz ev sahipliğinde İstanbul Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği çalışma grubu, İstanbul Esenyurt Üniversitesi ve Esenyurt Sanayi ve İşadamları Derneği'nin işbirliğiyle düzenlenen "Sanayide inovasyon, Patent ve Muafiyetler" konulu panel yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Panelin açılış konuşmalarını İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak, Adres Patent Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilmi Özalp, Esenyurt İş İnsanları Derneği Başkanı Fevzi Torolsan, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sudi Apak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Y.Mimar Ümit Ünal yaptılar.

Konuşmaların arıdndan gerçekleşen panelin moderatörlüğünü İstanbul Küsi Temsilcisi Dr. Leyla Türker Şener yaparken; Y.Mimar Ümit Ünal "Sanayinin Geleceğine Patent Koruması", Av.Ali Çavuşoğlu "Sanayiciler ve Üniversiteler Patent Sayısını Nasıl Artırır? Yol Haritası", Kosgeb Uzmanı Mustafa Kemal Güzelyurt ise "KOBİ'lerde KOSGEB Destekleri, Sınai Mülkiyet Hakları Destekleri" konularında sunum yaptılar.

Program soru-cevap bölümü ve plaket takdiminden sonra son buldu.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>