Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğtim-öğretim döneminin yarıyıl tatili için tören düzenledi

Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğtim-öğretim döneminin yarıyıl tatili için tören düzenledi.

Törene Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak, Yönetim Kurulu Üyemiz M.Vural Koç ve Bölge Müdürümüz Nihat Yılmaz katıldılar.

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak; yarıyıl tatiline giren öğrencilere notlarından çok bireysel hedeflerinin ve yol haritalarının daha önemli olduğu vurgusu yaparak iyi tatiller diledi.

Konuşmaların ardından İkitelli OSB adına okul birincilerine ve okulu temsilen çeşitli spor dallarında dereceye giren öğrencilere; Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak, Yönetim Kurulu Üyemiz M.Vural Koç ve Bölge Müdürümüz Nihat Yılmaz tarafından hediyeleri takdim edildi.
Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>