Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Aydın, Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan'ı ağırladı

Ocak Ayı İstişare Toplantısı kapsamında bir araya gelen kooperatif başkanları ve sanayicilerimize ilk olarak hitap eden Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Aydın, Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan başta olmak üzere tüm katılımcılara hoş geldiniz dileklerini iletti. Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan ise; İkitelli gibi büyük ve yüksek katma değer yaratan bir Organize Sanayi Bölgesinde bulunmanın mutluluğunu yaşarken, bölgemizin önemli kooperatiflerinden MASKO Mobilya Kenti ile yaptıkları işbirliğinden bahsetti. Nursaçan, Dubai'de açılması planlanan Türkiye Ticaret Merkezi ile mobilya sektörünün dünyaya açılacağına vurgu yaparak tüm katılımcılara iyi dileklerini iletti.Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>