İkitelli OSB'den Elazığ ve Malatya'ya Destek

Elazığ'da yaşanan ve çevre illerin de etkilendiği deprem sonrasında kurum olarak yardım çalışmalarına hemen başladık ve Pazartesi günü toplanan yardım malzemelerini yola çıkardık. Ardından bölgemizdeki tüm katılımcılarımızın yoğun desteği ve alakalarından ötürü 2. tırı yola çıkarmaya karar verdik.
Duyurularımız karşılıksız kalmadı. Hizmet binamıza gelen vatandaşlarımız toplanan yardım malzemelerini görünce kendileri de destek olmak istediler.
Bir kez daha gördük ki; bizler bu ülkenin evlatları olarak ülkemizin hangi şehrinde bir acı varsa oradaki yaraları saracak vicdana sahibiz.

Bugün, duyarlılık gösteren herkesin katkılarıyla 2.tırımızı yola çıkardık. Elazığ ve Malatya başta olmak üzere ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın bir nebzede olsa ihtiyaçlarının karşılanacağını bilmek yüreğimize su serpecek.

Destek olan, katkı sunan, yardımlarını esirgemeyen herkese minnet duygularıyla saygılarımızı sunuyoruz.

Teşekkürler İkitelli....

Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Aydın ve Yönetim Kurulu ÜyeleriDuyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>