Kurumumuz Mali Genel Kurulu, pandemi önlemleri alınarak gerçekleştirildi

Genel Kurulun açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. AYDIN yaptı ve tüm katılımcılara genel kurula iştirakleri için teşekkür etti. Mahmut Aydın'ın konuşmasının ardından Genel Kurul gündem maddeleri ve Divan Kurulu önergesinin görüşülmesi için Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak söz aldı. Verilen önerge doğrultusunda; Divan Başkanlığına Mustafa Keskin, Divan Kurulu Üyeliğine ise Murat Göl ve Sezai Ünlü seçildiler. Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması, gündem maddelerinin görüşülmesi ve maddelerin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından son buldu. Gerçekleşen Genel Kurulun, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>