HUFBM

ProjeninAdı

Havacılık, Uzay, Farkındalık ve Bilgi Merkezi

YararlanıcınınAdı

İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi

ProjeOrtakları ve İştirakçiler

İstanbul Kalkınma Ajansı, Hava Harp Okulu, Saha İstanbul, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Kalkınma Bakanlığı 

ProjeAmacı

Havacılık, Uzay ve Farkındalık Projesi kapsamında savunma sanayine tedarikçi olabilecek firmalar bir araya getirilmeye ve savunma sanayinin ihtiyaç duyduğu üretimlerin, yerli ve milli yollardan sağlanabilmesi için firmaların izleyeceği rotanın belirlenmesine çalışılmıştır.

Proje ileYapılanlar

  • 2015 yılında başlayan HUFBM projesi ile 628 firma ve 37 kooperatif yönetimi ziyaret edilerek proje hakkında bilgilendirme yapılmıştır.
  • Toplamda 826 kişinin katıldığı, 18 ayrı başlıkta eğitim ve seminerler ile Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 120 öğrenciye Havacılık Müzesi’nde temel havacılık prensipleri eğitimi verilmiştir. 
  • Yerli ve yabancı üreticilerle, sanayicilerimizi buluşturan THY Teknik A.Ş. ziyaretleri (6 Ayrı Ziyaret), TAI-TUSAŞ Ankara Ziyareti, BOEING-Sanayici, Alp Havacılık, Rolls-Royce, BMC ve WENCOR etkinliği gerçekleştirilmiştir. 
  • Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası Fuarında yer alınmış ve firmaların yaptığı uçak parçası prototipleri sergilenerek tanıtımlar yapılmıştır. 
  • Ayrıca OSB bünyesinde uçak parça sergisi yapılmış, bölgemizdeki 10 firma uçak parçası prototipi üretmiştir. 
  • HUFBM-2 Ar-Ge ve İhtisasa Dönüşüm projesi ile 70 firmaya ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi (Kys) Danışmanlığı, 120 firma temsilcisine ISO 9001:2015 Kys Eğitimi, 120 firma temsilcisine ISO 9001:2015 Farkındalık Eğitimi, 120 firma temsilcisine ISO 9001:2015 İç Tetkikçi Eğitimi, 70 firma temsilcisine ISO 9001:2015 Revize Eğitimi, 45 firma temsilcisine AS 9100 Revize D Farkındalık ve Bilinçlendirme Eğitimi, 45 firma temsilcisine AS 9100 Revize D İç Tetkik Denetçi Eğitimi, 50 firma temsilcisine Ar-Ge Farkındalık Eğitiminin verilmesi ve yurt içi ve yurt dışı alım heyetleri ile sanayicilerimizin bir araya getirilmesi sağlanmıştır.

Hoşgeldiniz!

Hesabına giriş yap

Yeni Hesap Oluştur

Aşağıdaki bilgileri doldurarak üye olabilirsin